Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

About Rinor Sopaj

Rinor Sopaj

Rinor Sopaj

Kontakt

Emer Mbiemer (i detyruar):

Email (i detyruar):

Subjekti

Mesazhi juaj (i detyruar):

Ju lutem vendoseni cfare shikoni ketu ne fushen e meposhtmeTo use CAPTCHA, you need Really Simple CAPTCHA plugin installed.


Posts By Rinor Sopaj

Mancini skuadrës: “Të besojmë, mund të bëhet”.

14/03/2015, 12:11 |

Roberto Mancini beson në rimëkëmbjen. Edhe pse rezultati është i rëndë 3-1 në shtëpinë e Wolfsburg, trajneri zikaltër është i bindur që skuadra e tij ka të gjitha mundësitë për të provuar përmbysjen e rezultatit, duke luajtur kështu mundësinë e fundit … Read More

CdS – Handa, lamtumirë. Tani mendohet për Cech.

14/03/2015, 10:00 |

Në shtëpinë e Interit vazhdon të mbetet e bardhë cështja e portierit, duke e parë që në fund të sezonit zikaltërit mund ta fillojnë ridizajnimin e këtij reparti. Ashtu sic shkruan sot Il Corriere dello Sport, në fakt, Samir HandanovicRead More

Brozovic: “Vitin e ardhshëm do të jemi një nga dy skuadrat e para. Tani dua…”.

13/03/2015, 18:38 |

Marcelo Brozovic nuk ishte në Volkswagen Arena në ndeshjen kundër Wolfsburgut pasi që nuk u përfshi në listën UEFA. Të nesërmen (sot) pas humbjes lojtari kroat u përgjigj pyetjeve të tifozëve zikaltër në Twitter.

Pse e … Read More

GdS – Inter, film tashmë i parë. Mancini bën dy gabime.

13/03/2015, 10:31 |

“Një film tashmë i parë. Sepse ky Inter ose luan një ndeshje të madhe ose zhytet si një lëvozhg arre në Atlantik”. Kështu shkruan La Gazzetta dello Sport në edicionin e saj “online”. “Edhe në Wolfsburg zikaltërit zhvillojnë një pjesë … Read More

Ranocchia: “Cfarë mëkati, por kemi edhe 90 minuta”.

12/03/2015, 21:05 |

“Mëkat, kemi shënuar një gol dhe në ndeshjen e kthimit duhet ta bëjmë të peshojë: kemi akoma 90 minuta kohë për t’u kualifikuar”. Kështu kapiteni i Interit Andrea Ranocchia e përfundoi deklaratën e tij për Mediaset Premium menjëherë … Read More

Mancini: “Pres një Inter garues. Wolfsburgu i fortë, por jemi të motivuar. Fitorja do të na sjellte vetëbesim. Për Juan…”.

11/03/2015, 20:10 |

Pas marrjes së një pike në minutat e fundit në San Paolo kundër Napolit, Interi do të rikthehet në fushë nesër në mbrëmje (ndeshja fillon nga ora 19:00) në Volkswagen-Arena për t’u përballur me Wolfsburgun në ndeshjen e … Read More

GdS – Inter, kundër Wolfsburgut do të dalë nga guacka Hernanes.

11/03/2015, 11:32 |

A do të dalë nga guacka Hernanes? Pas hyrjes së frytshme në San Paolo, me brazilianin i cili ka ofruar një kontribut fundamental për t’u rimëkëmbur nga rezultati 0-2, tani Mancini po mendon t’i besoj një fanelë titullari … Read More

Icardi, është gjithcka gati për kontratën deri në 2019, po diskutohet për detajet. Dhe e ka kuptuar që me Mancinin…

10/03/2015, 9:13 |

Mauro Icardi në mes të golave dhe ripërtrirjes së kontratës. Bomberi argjentinas nuk shpenzon shumë fjalë, as brenda e as jashtë fushës. Ka limituar deri në minimum përdorimin e rrjeteve social-network, edhe pse ndonjëri si Tata Martino nuk është … Read More

GdS – Shaqiri fundamental. Më mirë në të djathtë.

09/03/2015, 11:29 |

Mancini në ndërkohë duket se e ka gjetur balancin e rrethit me Shaqirin e lirë që të lëviz në të gjithë në pjesën e kundërshtarit pas Icardit dhe Palacios në rreshtimin 4-3-1-2″. E përditshmja Gazzetta dello Sport, e … Read More

GdS – Icardi vodhi skenën. Por nëse arrin oferta…

09/03/2015, 11:13 |

Mauro Icardi vodhi skenën, me atë ‘cucchiaio’ e cila i solli një pikë më shumë moralit sesa klasifikimit. “Me perlën e djeshme, u arrit shifra e 20 golave sezonal”, – nënvizon Gazzetta dello Sport. Së bashku me Tevez … Read More

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Shaqiri: “Shumë kontakte, por Mancini më bindi. Tifozëve ju premtoj…”

07/03/2015, 12:26 |

Një intervistë e gjatë e dhënë për Gazzetta dello Sport nga ana e Xherdan Shaqirit, sulmuesi i cili arriti nga Bayern Munich në Janar mirëpo që shumë shpejt u shëndërrua në idhullin e mbështetësve të Interit.

Read More

Kundër Napolit, fanelë titullari për D’Ambrosio. Kthehet Shaq, Hernanes…

07/03/2015, 10:58 |

Po afrohet ndeshja e cila do të zhvillohet nesër në mbrëmje kundër Napolit dhe Roberto Mancini ka filluar të mendoj se cili do të mund të ishte formacioni më i mirë që do të mund të përballej me njëmbëdhjetëshen e … Read More

Murillo: “Interi një ëndërr, do të kthehet shpejtë tek fitorët! Modeli është Thiago Silva, Cordoba idhulli im”.

06/03/2015, 12:49 |

Jeison Murillo prezantohet. I intervistuar nga Corriere dello Sport mbrojtësi i ardhshëm i Interit ka folur dhe ka shpjeguar se cka duhet të presin tifozët zikaltër nga ardhja e tij.

 

Murillo, si jeni? A mundesh … Read More