Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

About Rinor Sopaj

Rinor Sopaj

Rinor Sopaj

Kontakt

Emer Mbiemer (i detyruar):

Email (i detyruar):

Subjekti

Mesazhi juaj (i detyruar):

Ju lutem vendoseni cfare shikoni ketu ne fushen e meposhtmeTo use CAPTCHA, you need Really Simple CAPTCHA plugin installed.


Posts By Rinor Sopaj

CdS – Hernanes, një shkëmbim me PSG për Lavezzi?

05/03/2015, 10:09 |

Koha e largimeve nga shtëpia e Interit, me ndjenjën që do të ketë shumë lamtumira. Një nga to, sipas Corriere dello Sport, mund të jetë ajo e Hernanes. “Për brazilianin, në dhjetor, kishte një interesim për të nga … Read More

Jo vetëm Inter, edhe Barça në gjurmët e Kenedy.

05/03/2015, 9:49 |

Shumë vëzhgues evropian kanë mbetur të magjepsur me performancën e Kenedy, talenti brazilian i vitit ’96 që aktualisht i është lojtar i Flumineses. Shumë klas ka treguar i riu brazilian në kampionatin e fundit që u zhvillua në Amerikën Jugore për … Read More

GdS – Shaqiri dhe Guarin fundamentalë: ja motivet.

04/03/2015, 12:01 |

Gazzetta dello Sport i ngrit në qiell Fredy Guarin dhe Xherdan Shaqirin, duke i përshkruar, njërin si prezent në çdo cep të fushës ndërsa tjetrin si esencial. “Guarin ka arritur kuotën e gjashtë golave: të gjithë me peshë. Shaqiri në ndërkohë … Read More

Nga zero tek dhjeta – Interi qëndron në zero, por Shaqiri vlen sa tre. Icardi krijon në çift, Gary Medel përsëri shtatë.

02/03/2015, 13:00 |

Interi kthehet në fushë pas tri ditëve pas fitores kundër Celtic, përsëri në San Siro, por kësaj rradhe zikaltërit nuk arritën ta përsërisin rezultatin të cilin e morrën të enjten dhe humbën 0-1 nga Fiorentina e Vincezo Montellas.

Read More

GdS – Inter dhe Icardi gjithçka e kryer. Shumë shpejt zyrtarizimi.

02/03/2015, 9:15 |

Rinovimi i Mauro Icardit mund të konsiderohet një temë e përfunduar. Për këtë është e bindur Gazzetta dello Sport që shpjegon lëvizjet e fundit të të dy palëve në këtë drejtim: “Dje pasdite, përpara se të zhvillohej ndeshja, janë takuar … Read More

Ausilio: “Icardi nuk largohet. Ai është e ardhmja e Interit”.

01/03/2015, 19:15 |

Në qoftëse në verë do të arrinte një ofertë prej 40 milionësh për Icardin?

“Edhe trajneri dje i ka bërë të qartë qëllimet tona. Jemi duke e ndërtuar një skuadër që do t’i bëjë ballë kohës, që … Read More

Rishikim, Inter – Fiorentina, Shaqiri është në avantazh ndaj Kovacic, kthehet nga minuta e parë Podolski. Montella me dyshimin Valero.

01/03/2015, 11:02 |

Nga Evropa në kampionat. Inter dhe Fiorentina, pas kualifikimit në turin tjetër në garën evropiane, tani do të takohen në Serie A. Në lojë gjithmonë mbetet Evropa, në një klasifikim që për momentin i sheh zikaltërit katër pikë pas … Read More

Mancini fton 24 lojtarë. Eshtë edhe Felipe.

28/02/2015, 19:26 |

Janë 24 lojtarë të ftuar nga Mancini për sfidën e nesërme kundër Fiorentinës në Meazza. Ftohet për herë të parë Felipe, transferimi më i ri në shtëpinë zikaltër. Gjithashtu, përkundër ndeshjes së kaluar, është rikthyer në dispozicion Dodo. … Read More

CdS – Santon i ka bindur të gjithë, transferimi do të bëhet.

28/02/2015, 10:30 |

Një influencë të madhe në botën e Interit e ka sjellur Davide Santon, i rikthyer tek zikaltërit pas tre sezoneve në Angli, te skuadra e Newcastle. Por tani djaloshi ka regjistruar tri paraqitje në kampionatin italian, dy në … Read More

Milito: “E ndjek akoma Interin”.

27/02/2015, 19:46 |

Në një intervistë eksluzive për calciomercato.com, Diego Milito është përgjigjur edhe në disa pyetje në lidhje me Interin e tij. Këtu keni deklaratën e Princit:

“Sigurisht që akoma e ndjek Interin, kam një ndjenjë mjaft të madhe akoma … Read More

Fassone: “Nuk duhet të frikësohemi nga Wolfsburgu. FFP? Manici e di që për t’u riforcuar duhet shitur”.

27/02/2015, 15:18 |

Pas shortit të 1/8 së Europa LeagueNyon, që i vendosi në rrugën e Interit gjermanët e Wolfsburg, para mikrofonëve të Mediaset Premium u prezantua drejtori gjeneral i Interit Marco Fassone për të komentuar zgjedhjet që dolën nga … Read More

CHAPEAU INTER, i dërgon të rinjtë e Parmës në ndeshje duke ia mbuluar të gjitha shpenzimet.

26/02/2015, 14:01 |

Situata e Parmës duket që nuk do të arrijë kurrë në një pikë kthese, me cështjen e hapur në Prokurorinë e Republikës për bankrotim të rrejshëm, mirëpo në ndërkohë Inter ka demonstruar solidaritetin e tij ndaj klubit të Parmës. Një shembull i … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Shaqiri i bindur: “Jemi superior ndaj Celtic. I nënvlerësuam në ndeshjen e kaluar, po nesër nuk do të ndodhë kjo gjë”.

25/02/2015, 12:25 |

Për mikrofonët e mediave britanike flet Xherdan Shaqiri për ndeshjen e kaluar ndaj Celtic, por me shikim për të bërë më mirë në ndeshjen e kthimit nesër në ora 19, në San Siro:

“Realiteti është që kemi bërë një gabim … Read More