Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,210 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Banega dhe Candreva, debutim jo nga me te miret e mundshem. Ka shume per te punuar!

Banega dhe Candreva, debutim jo nga me te miret e mundshem. Ka shume per te punuar!
Inter Club Staff

Ndeshja ndaj Chievos ka qene edhe ndeshja debutuese ne Serie A me bluzen zikalter per Ever Banega dhe Antonio Candreva.

Ishin ata te vetmit blerje te reja te hedhura nga minuta e pare nga Frank De Boer. Por paraqitja e argjentinasit dhe e italianit ka qene poshte pritshmerive sipas La Gazzetta dello Sport:

“Nuk mjaftojne vetem dy titullaret e rinj per ti dhene skuadres vibrimet pozitive qe mund ta dergonin tek fitorja. Banega eshte treguar elastik, ndermjet qendres se mesfushes dhe shpines se sulmuesve, por nuk arriti te bente ndonje gje te madhe ne fushe, kjo ndoshta sepse nuk u ndihmua as nga rreshtimi i Interit. Nderkohe Candreva vrapoi shume, luajti ne te njejtin pozicion si ne kombetare, por nuk kishte se ku te mbeshtetej. Qe te dy lojtaret u zevendesuan me Brozovic dhe Perisic te cilet nuk arriten te benin dot gje. Te gjitha zevendesimet ishin rol per rol, pa asnje prove per te modifikuar sistemin. Kantieri i De Boer eshte ende i hapur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.