1,246 views

Banega: “Me vjen shume keq qe goli im nuk i sherbeu Interit sot…”

I intervistuar per Inter Channel ne fundin e ndeshjes, Ever Banega ka komentuar humbjen ndaj Romes sot.

Keto kane qene fjalet e lojtarit: “Shume keq qe goli im nuk ka sherbyer. Kemi luajtur kunder nje skuadre qe ne shtepi ben gjithmone mire por tani duhet te vazhdojme te punojme e te rikthehemi tek fitorja sa me shpejt te jete e mundur. Pjesa e pare? Shume keq per golin e mare ne fillim, mund ta evitonim. Por ne ne pjesen e pare kishim shume raste, edhe pse te pa konkretizuara, kemi pasur edhe kontrollin e ndeshjes. Cfare mesojme nga keto ndeshje? Qe duhet te punojme qe te mos bejme gabime si keto ne ndeshjet e fundit. Duhet te bejme mire edhe ne 15-20 minutat e para dhe jo te reagojme vetem pas disavantazhit. Duhet ta nisim me mire. Tani me pret kombetarja per ndeshjet ndaj Peru dhe Paraguay.”