Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

658 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bankat, interesat, rritja e kapitalit: sot vendoset e ardhmja financiare e Interit

Bankat, interesat, rritja e kapitalit: sot vendoset e ardhmja financiare e Interit
Ardi Deda

Nje dite pune shume intensive per Thohir sot. Ne pritje te mbledhjes se neserme te keshillit sot do te kete nje seri takimesh me bankat per te kerkuar ate financim qe do ti sherbente me pas manjatit per tu shkeputur perfundimisht nga Moratti.

Do te jete shume e rendesishme raporti mbi projektin Inter qe thohir do te paraqese perpara perfaqesuesve te Goldman Sachs dhe si rezultat e i kesaj do te vendosen normat e interesit, duke patur parasysh qe edhe sot, Interi i paguan 4 bankave italiane rreth 10 milione euro interesa ne vit.

Madje, sipas Corriere dello Sport, kjo shifer eshte e destinuar te rritet edhe me bankat e reja sepse Thohir kerkon nje financim me te larte se ai qe kerkonte Moratti. Motivi? Dhjetera milione likuiditet me shume do te mundesonin qe shoqeria zikalter te mund te ecte vetem pa qene nevoja per ti kerkuar ne afat te mesem rritje te kapitalit ortakeve te shoqerise, duke marre parasysh qe ne qershor bilanci do te jete serish me humbje.

Sot mund te jete nje dite e shenuar per te ardhmen financiare te Interit.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.