Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

514 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje – “Barcelona dorezohet per Lautaron po ka gati sulmin per nje objektiv te Interit: ja detajet.”

Ne Spanje – “Barcelona dorezohet per Lautaron po ka gati sulmin per nje objektiv te Interit: ja detajet.”
Inter Club Staff

Behet gjithmone e me e komplikuar per Barcelonen ardhja nga Interi e Lautaro Martinez ne kete merkato.

Sipas asaj qe shkruan ne Spanje, Don Balon, ne fakt, blaugranet kane vendosur qe te shtyjne sulmin per Lautaron ne nje moment te dyte.

Duke pare se a e komplikuar eshte bere situata e tyre financiare aktuale, ata kane vendosur te hidhen ne sulm per nje objektiv tjeter.

Keshtu, Barcelona do i perqendroje forcat e saj ne veren e 2021 per te marre Lautaron nga Milano, por per momentin, me sa duket, ata mund te nderhyjne ne merkato duke tentuar nje objektiv te rendesishem te Marottes.

Ne kete moment, Interi eshte i palevizshem nga kerkesa per Lautaron: ose 111 milione euro, ose 90 milione euro plus nje lojtar qe deshiron Interi.

Keto kerkesa ne kete moment nuk mund te plotesohen nga Barcelona qe mund te gjeje paqe duke u futur ne gare per… Edison Cavani.

Pse? E thjeshte: Edinson Cavani eshte nje parameter 0, dhe nje garanci per te tashmen. Nje te tashme qe Barcelona ka shume nevoje qe e jete e madhe duke pare veshtiresite qe ata kane.

Cavani eshte nje objektiv i Interit prej javesh, dhe ai do te largohet me parameter zero nga Paris Saint Germain ne fund te ketij muaji.

Me pak fjale, aksi Milano-Barcelona ne kete moment eshte ftohur, me Lautaro Martinez qe eshte i destinuar te vishet zikalter edhe sezonin tjeter, por Barcelona ka komplikuar jo pak objektivin e Interit, Edinson Cavani.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.