Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

469 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bardi, Benassi, Duncan dhe Mbaye: “Inter, do te kthehemi!”

Bardi, Benassi, Duncan dhe Mbaye: “Inter, do te kthehemi!”
Ardis
  • On 09/11/2013, 15:20

Ne pronesi te Interit dhe te huazuar tek Livorno. Sonte kundershtare ne San Siro kunder Interit te tyre. Bardi, Benassi, Duncan dhe Mbaye shprehin ne Gazzetta dello Sport mendimet e tyre.

Bardi: “Nje emocion i madh, brenda nje stadiumi magjik, ku eshte shkruar historia boterore. Te ardhmen e enderroj aty, por tashme 100% me mendje tek Livorno. Nese pres nje gjuajtje decizive akoma me mire”.
Benassi“Do te bej efekt, deri ne fund te vitit isha aty dhe objektivi eshte per tu kthyer dhe per te qendruar aty. Por tashme dua rezultate me kete grup. Dhe kush nuk do te enderronte nje gol…”
Duncan“Kthehem aty ku jam rritur dhe aty ku shume shpejt do te me pelqente te behem i madh”.
Mbaye“Jemi lojtare te Livornos, mendojme eskluzivisht per Livorno-n. Dhe duhet te rritemi ketu per te qene te gatshem per ekipin e madh, Inter ose jo Inter”. (Bardi-Benassi-Duncan“Fraza e duhur qe te pelqejne menjehere!!! Mbaye“Cfare ka per te qeshur?”

Me ke do e nderronit bluzen?
BardiHandanovic
BenassiGuarin. Por shoket dhe miqte po me bejne shume kerkesa. Jo per bluzen time, per te marre ate te ndonje interisti”.
DuncanBelfodil, e kam njohur tek stervitja verore. I zoti dhe i perulur”.
Mbaye“Do te ishte e bukur te kisha bluzen e Samuel.

Interi vitin tjeter do ju therrasi serisht: cfare ndryshon kesaj rradhe?
Bardi“Do te gjejne nje portier qe ka luajtur kunder te gjithe te medhenjve ne kampionat”
Benassi“Nje mesfushor qe e ka kuptuar diferencen midis botes se medhenjve dhe asaj te te rinjve”
Duncan: “Me nje mendje me Benassi-n
Mbaye: “Edhe une jam per eksperiencen”.

Moment nga zemra zikalter.
Bardi“Turneu i Viareggio-s 2011, e fituam… ne Livorno
Benassi“Debutimi ne Pescara me te medhenjte”
Duncan: “Fitorja ne kompeticionin Next Gen”
Mbaye“Dita e proves, isha 14 vjec, sapo kisha ardhur nga Senegali”.

Sekreti qe i keni vjedhur te medhenjve.
Bardi“Dedikimi ndaj punes se Handanovic
BenassiHumaniteti i Zanettit
Duncan“Impenjimin e Alvarez ne stervitjen e fundit verore”
Mbaye“Pak fjale, shume fakte. Sic ben Samuel.

Parashikimi juaj.
Bari-Benassi-Duncan“Do bejme parashikimin per kete sezon: Livorno nuk bie nga kategoria dhe Interi ne Champions”.
Mbaye“Perse jo Interi nuk bie nga kategoria dhe Livorno ne Champions?”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.