Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

591 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bardi: “E ardhmja? Jam ne duar te sigurta.”

Bardi: “E ardhmja? Jam ne duar te sigurta.”
Xhorxh Gellci

Portieri i ri i Interit Francesco Bardi – i ftuar ne TuttoMercato Web ne Castiglioncello – ka folur per vitin e kaluar tek Novara si dhe per planet e tij: “Sigurisht ka qene nje sezon i vecante por i bukur. Jemi nisur me pak veshtiresi, por me mister Agliettin jemi ringritur dhe kemi rishkruar nje faqe te bukur te kampionatit. Te riniseshim nga pozicioni i veshtire i nentorit dhe te shkonim deri ne PlayOff per Serine A mendoj se ka qene nje kryeveper, merite e nje grupi te jashtezakonshem.

Cfare i ka munguar Novares?

“Ndoshta kondicioni fizik, kemi bere nje ngritje te shkelqyer deri ne gjysmefinalen e playoff, dhe deri aty kemi dhene 100%.”

Cila eshte e ardhmja jote?

“Jam i sigurt qe jam ne duar te sigurta, nje shoqeri si Interi do te dije te vendose me te miren. Tani mendoj per pushimet, sepse u takon atyre te vendosin.”

Me Under 21 keni humbur ne finale kunder Spanjes.

“Edhe aty kemi dhene 100%, te arrish ne fund ne nivel europian eshte dicka e jashtezakonshme, por ndoshta ka ndikuar ndryshimi ne eksperience me Spanjen. Por ka qene nje Europian shume i mire.”

Shpreson se keto momente do i jetosh me kombetaren kryesore?

“Me shume sesa shpresoj, e kam enderr, por kam portiere te medhenj perpara. Pastaj eshte Buffon, qe ngelet unik, dhe i uroj te luaje akoma tre Boterore dhe tre Europiane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.