Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

887 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bardi: “Nuk jam me i vogel dhe dua te luaj. Ku? Vendos Inter”

Bardi: “Nuk jam me i vogel dhe dua te luaj. Ku? Vendos Inter”
Ardi Deda

Francesco Bardi, pas eksperiences ne Livorno, eshte duke u kthyer ne shtepi. Ne nje interviste per Gazzetta dello Sport, ka folur per Interin, por edhe per te ardhmen: “une ziliqar per Perin? Jo, gaboheni shume. Mattia eshte i zoti, dhe e ka merituar vendin ne Kombetare dhe jam i lumtur per te. Kjo nenkupton qe ne Itali pas Buffon ka portiere te mire dhe qe trajneri i merr ne konsiderate te rinjte. Si Scuffet? Po, por edhe Leali, Cragno, Colombi. Kam mbetur tek Under per te patur vazhdimesi? Ndoshta dhe per kete jam i lumtur, me pare isha i vogel, tani jam me i madhi i grupit. Jemi duke u rritur mire, nga pikepamja e grupit kam te njejten ndjesi te dyvjecarit te meparshem. Jemi gati per te luajtur gjithcka me Serbine. E ardhmja ime? Nuk vendos une. Me mbetet nje kujtim i bukur nga Livorno, qyteti im, ku kemi bere gjithcka te mundur per te shpetuar. Kemi dhene gjithcka, dhe keshtu, nuk kam keqardhje. Tani eshte heret per te thene se ku mund te shkoj, ka akoma kohe per te vendosur. Ne Itali apo jashte? Mendoj se gjeja me e rendesishme eshte te luaj. Te luaj akoma ne Serie A do te ishte shume bukur. Zevendesuesi i Handanovic? Jo. Preferoj te luaj. Kam moshen e duhur per te luajtur, duhet te vazhdoj perpara keshtu. Pjesa qe mbetet do te shihet ne korrik”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags