Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

419 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Barella nuk permbahet per Conten: “Tek Italia jemi grup i madh, por dua te them dicka per Conten: ai njeri…”

Barella nuk permbahet per Conten: “Tek Italia jemi grup i madh, por dua te them dicka per Conten: ai njeri…”
Inter Club Staff

Mesfushori i Interit, Nicolo Barella, ka folur per mikrofonat e Rai Sport pas fitores se Italise kunder Bosnias diten e djeshme.

Ai si gjithmone, ka qene nje nga protagonistet kryesore te kombetares italiane duke zhvilluar nje ndeshje shume te mire.

Por ai ne perfundim te ndeshjes, eshte ndalur te flase edhe per tranjerin e Interit, dhe nuk eshte permbajtur ne komplimentat per te.

Keto kane qene fjalet e Nicolo menjehere pas vershellimes se fundit te arbitrit: “Une vihem gjithmone ne dispozicion te skuadres.”

“Kemi krijuar nje grup shume te madh, nga mesfusha kalojne shume gjera ne kete kombetare qe eshte ndertuar.”

“Te tjeret mendojne per lojen, une mendoj per momentin e duhur dhe se si te ndihmoj ne fazen e mbrojtjes skuadren tim.”

“Por dua te them dicka edhe per Conten, tranjerin tim. Ai ka qene shume i rendesishem ne rritjen time, ka qene thelbesor ne rritjen e kohes se lojes time.”

“Prej tij jam me i rregulluar ne fushe, jam me i sakte, nuk mund te mos e falenderoj ate. Po ashtu falenderoj edhe Mancinin qe me ka besuar gjithmone minuta te rendesishme edhe perpara se te shkoja tek Interi. Te dy ata i falenderoj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.