Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

8,374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Barzaghi (Sky): “Lukaku? Kur je afer fushes e kupton pse ai eshte tek Interi dhe Icardi jo. Ndermjet tij dhe Contes…”

Barzaghi (Sky): “Lukaku? Kur je afer fushes e kupton pse ai eshte tek Interi dhe Icardi jo. Ndermjet tij dhe Contes…”
Inter Club Staff

I intervistuar nga emisioni radiofonik Tutti Convocati, Matteo Barzaghi, gazetari i Sky Sport qe i ndjek ndeshjet e Interit nga afer fushes si i derguari i Sky, ka qene edhe dje ne te njejtin vend per Napoli-Inter dhe ka folur keshtu per raportin e madh qe Romelu Lukaku ka me Antonio Conten.

Sipas tij, ata kane nje raport unik dhe te natyrshem me njeri-tjetrin.

“Gjeja e pabesueshme eshte se mjafton ta shikosh Lukakun nga afer fushes teksa luan dhe e kupton menjehere se pse luan ai dhe jo Icardi.”

“Kur ne fushe eshte nje Top Player, tranjeri nuk flet shume, i jep shume pak keshilla gjate lojes. Por jo, kjo nuk ndodh me Conten. Conte flet gjate gjithe kohes. Edhe kur nuk ka per te thene asgje, dicka do e thote.”

“E ne fund me pas, cdo gol festohet me tranjerin. Mbase i duhet sikur luan me te aq shume sa “uleret” Conte gjate lojes. Ka nje “pe” ndermjet te dyve qe nuk pritet kurre.”

“Nje raport i vecante te cilin Lukaku e gezon edhe me te gjithe shoket e skuadres. E kjo e ndan pikerisht ate me ishin e sulmit zikalter…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.