Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

291 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Basel, Schar tani deshiron zgjidhjen e kontrates: jo rinovimit

Basel, Schar tani deshiron zgjidhjen e kontrates: jo rinovimit
Bujar Berishaj

Lajme te mira per Interin sa i perket merkatos.

Mbrojtesi zviceran Fabian Schar nuk do te rinovoj kontraten e tij me Baselin, te pakten keshtu raporton gazetari Alfredo Pedulla, i cili specifikon qe klubi nga St. Jakob-Park eshte duke u perpjekur ne cdo menyre qe te bind lojtarin e vitit ’91 te Wil.

Por, kot, sepse lojtari deshiron te konkurroj ne dimensione tjera dhe vazhdon te rinovoj oferten e rinovimit, me kontraten ne skadence. Interi mbetet vigjilent dhe ne pritje, sic eshte pranuar tashme nga d.s. Piero Ausilio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags