Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

273 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastoni, cfare fjalesh per Interin: “Nuk gjej fjale per ti falenderuar: ndonjehere mendoj se sa persona ne bote…”

Bastoni, cfare fjalesh per Interin: “Nuk gjej fjale per ti falenderuar: ndonjehere mendoj se sa persona ne bote…”
Inter Club Staff

Komplimentat e Giorgio Chiellini nuk e kane lene aspak indiferent Alessandro Bastonin, qe ka folur keshtu ne grumbullimin e tij te pare ne Kombetare.

“Duhet te falenderoj Chiellinin per ato fjale, ka qene nje kenaqesi ti degjoj nga nje lojtar qe ne kombetare ka dhene shume.”

Nderkohe, skuadra e Roberto Mancini do te perballet me Bosnjen ne ndeshje ne pare te Nations League dhe ai ka folur per mediat.

“Duke luajtur me Conten kam pare shume ndeshje te Chiellinit me te dhe jam rritur shume. Me pelqen shume si mbron edhe Bonucci, por per menyren se si ai nderton lojen.”

“Studioj shume ate qe kane bere Bonucci dhe Chiellini me Conten, si te Juventusi por edhe te Kombetarja.”

“Kam bere nje vit te mire te Parma, por falenderoj nga thellesia e zemres Interin dhe Conten qe me kane dhene kete mundesi.”

“Nuk gjej fjale per ti falenderuar: ndonjehere mendoj se sa persona ne bote do ishin kaq me fat sa une per te pasur nje mundesi si kjo.”

“Shume pak persona do te kishin guxim per te hedhur ne fushe titullar nje djal 20 vjecar ne nje skuader kaq te madhe.”

“Mendoj se futbolli eshte rritur shume ne Itali, ka shume lojtare te rinj ne Serie A. Tek Interi jemi gjashte qe jemi ne kombetare, kishte shume qe nuk ndodhte dicka e tille. Jam i lumtur per kete levizje Italiane.”

Conte?

“Nuk kemi pasur kurre frike se do te largohej. Mendoj se nga rrugetimi qe kemi bere ne Europa League, kemi tregura se jemi nje grup shume i bashkuar.”

“Thashethemet ja leme atyre qe kane qef ti bejne, ne flasim ne fushe dhe jemi teper te bashkuar. Jam i lumtur qe do vazhdojme bashke rrugetimin tone.”

Mbrojtje me tre apo me kater?

“E kam nisur te Atalanta ku luanim me tre me Gasperinin, pastaj kam pasur nje eksperience qe me ka rritur shume te Parma me kater.”

“Personalisht me pelqen te luaj me te dy skemat, por jam gjendur shume mire edhe me 4 te Parma, nuk e mohoj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.