Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastoni, cfare fjalesh: “Te luaj tek Interi nje enderr. Dua t’ju them se edhe babai im…”

Bastoni, cfare fjalesh: “Te luaj tek Interi nje enderr. Dua t’ju them se edhe babai im…”
Ardis
  • On 22/11/2018, 19:04

Alessandro Bastoni, mbrojtes ne pronesi te Inter-it aktualisht i huazuar tek Parma, ka folur per mikrofonat e Gianlucadimarzio.com. 

Ai ka zbuluar lumturine e tij qe ka veshur bluzen e ducale-ve, ai qe eshte rritur shume pak kilometra larg qytetit emilian:

“Kam qene shume i lidhur me Parma-n edhe pse e kisha 15 minuta larg, shkoja shpesh per te pare ndeshjet.”

Me pelqen te mendoj qe transferimi im tek Parma ishte pjese e fatit tim. Jam i lumtur qe jam ketu, objektivi jone eshte mbijetesa, ndersa objektivi personal te permisohem me shume dhe te luaj sa me shume te jete e mundur”.

Ne nje perspektive per te veshur, ne nje te ardhme jo shume te larget, bluzen zikalter te Inter-it:

“Per momentin nuk mendoj mbi ate qe thone per mua, jam i perqendruar tek Parma dhe logjikisht duke bere sa me mire ketu do kem mundesine te realizoj endrren per te luajtur ne San Siro”.

“Per me teper babai im eshte interist dhe me ka mesuar kete kulture zikalter.”

Le te themi se te luaj tek Inter-i eshte nje enderr e te dyve”.

Bastoni me pas zbulon modelin e tij futbollistik:

“Admiroj shume Sergio Ramos, nuk mbrojtesi klasik qe mbron dhe kaq por eshte shume elegant. Provoj te frymezohen nga ai edhe pse eshte pothuajse e pamundur te arrish nivelet e tij”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.