Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

453 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastoni flet menjeherre pas ndeshjes: “Ja pse e putha bluzen. Do e beja gjithmone ne pafundesi. Nje grup i vertete…”

Bastoni flet menjeherre pas ndeshjes: “Ja pse e putha bluzen. Do e beja gjithmone ne pafundesi. Nje grup i vertete…”
Inter Club Staff

Alessandro Bastoni ka folur menjehere pas ndeshjes se luajtur nga Interi ndaj Parmes ku ai shenoi golin e fitores.

Keto kane qene fjalet e mbrojtesit shume te talentuar te zikalterve: “Kam bere nje gol shume te rendesishem, jam shume i lumtur.”

“Po dalim ne pah si nje grup i vertete, sepse ne e kemi besuar gjithmone sot se mund te arrinim tek goli dhe nuk u ndalem kurre.”

“Goli ishte shume i rendesishem, shpresoj ti jape nje dore Interit ne kete finale sezoni qe do te jete shume e veshtire.”

“Kam luajtur ketu vitin e kaluar, e di se si luan Parma. Ne e dime qe me stilin tone mund te leme hapsira prapa, prandaj duhet ti shfrytezojme rastet qe kemi.”

“Por rendesi kane tre piket sot dhe ato i arrritem. Jam shume i lumtur per kete fakt dhe per faktin qe shenova.”

“Pse putha stemen dhe bluzen? Une e kam thene qe gjithmone qe jam nje interist dhe qe te qenit ketu, tek Interi, eshte nje enderr. Do e beja gjithmone kete gjest deri ne pafundesi.”

“Qe prej dites se pare qe kam ardhur. Dua vetem te miren e Interit, te skuadres dhe shpresoj te qendroj per shume kohe ketu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.