Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

766 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastoni: “Ja cfare i them gjithmone Godin. Ndeshja si titullar sot, gjeja me e bukur ne shume kohe per mua.”

Bastoni: “Ja cfare i them gjithmone Godin. Ndeshja si titullar sot, gjeja me e bukur ne shume kohe per mua.”
Inter Club Staff

Pas ndeshjes ka folur edhe Alessandro Bastoni menjehere pas fitores ne fushen e Sampdorias 1-3. 

Alessandro sot debutoi per here te pare me Interin e pare dhe kjo normalisht eshte nje merite totalisht e tija sepse e ka merituar vendin sot dhe kjo gje u tregua edhe ne fushen e lojes.

Nderkohe, fjalet e tij kane qene keto: “Me siguri emocioni ka qene ne maksimum. E prisja kete dite prej shume kohesh. Eshte gjeja me e bukur qe me ka ndodhur keto kohe.”

“Jam shume i lumtur per paraqitjen time dhe te skuadres. Ishte shume e rendesishme qe te fitonim sot pas fitores se Juventusit. Duhet te ktheheshim ne vendin e pare.”

“Grupi me ka pritur menjehere mire, si te isha femija i tyre i vogel. Sidomos Godin, qe shpesh here i them: ke qene kapiten i Atleticos, ke luajtur finale Championsi…”

“Diego, a e kupton qe po flet me mua? I them se shpesh here e kam shume te veshtire ta kuptoj realitetin ku ndodhem. Tek Interi, me kaq kampione.”

“Eshte me te vertete nje enderr e bukur per mua te jem ketu. Luaj futboll dhe me pelqen te luaj futboll. Me pelqen te mendoj se jam i lindur per te luajtur. Jam gati gjithmone. Falenderoj shoket dhe tranjerin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.