Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

348 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastoni jep nje super lajm pas ndeshjes: “Po, eshte e vertete: po punoj bashke me drejtuesit qe…”

Bastoni jep nje super lajm pas ndeshjes: “Po, eshte e vertete: po punoj bashke me drejtuesit qe…”
Inter Club Staff

I pyetur per mikrofonat e DAZN, lojtari i Interit, Alessandro Bastoni ka komentuar ndeshjen ndaj Torinos qe ka perfunduar 4-2.

Keto kane qene fjalet e zikalterit: “Kemi gabuar shume ne sjellje. E kemi paguar me duket pushimin e kombetareve.”

“Por nuk mund te luajme dot me pjese te para si kjo sot. E ardhmja? Ekziston vullneti per te vazhduar perpara nga te dyja palet.”

“Eshte e vertete, po punoj me drejtuesit per kete. Nderkohe, agjenti im po punon me pjeset qe sme takojne mua.”

“Mendoj qe te bej mire vetem ne fushen e lojes. Me siguri po punoj fort. Te jesh i ri nuk eshte nje justifikim, por nje motivim.”

“Une provoj te bej me te miren ne fushen e lojes dhe dua te permirsohem ne cdo moment ku luaj. E kam objektiv.”

“Nga ketu deri ne fund te vitit jane edhe nente ndeshje te tjera, ku nuk duhet te bejme me asnje gabim si ndeshja e sotshme.”

“Cfare kam ndjere ne kombetare? Ka qene nje surprize e bukur. Duhet te shkoja tek U21, por gjeta veten te luaj tre ndeshje si titullar me Italine e madhe. Eshte endrra e te gjitheve. Jam shume i lumtur por tani eshte koha te perqendrohem vetem tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.