Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

419 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastoni tregon dhembet perpara mediave dhe i terheq veshin: “Gjate sezonit kemi pesuar shume sulme, por tani po dime si te korrim rezultate.”

Bastoni tregon dhembet perpara mediave dhe i terheq veshin: “Gjate sezonit kemi pesuar shume sulme, por tani po dime si te korrim rezultate.”
Inter Club Staff

Alessandro Bastoni ka folur ne konference per shtyp pas fitores me Getafen ne Europa League diten e djeshme.

Ai ndaj spanjolleve ishte nje nga me te miret ne fushe duke dhene assistin e tij te pare ne karriere por duke u bere edhe nismetar i golit te dyte.

Italiani kete sezon po shkelqen shume e kjo edhe fale Contes qe ka besuar shume tek ai qe ne fillim te sezonit.

Nderkohe, keto kane qene fjalet e tij: “Gjeja qe me ka dhene me shume Conte ne kete sezon ka qene besimi tek aftesite e mia, tek une.”

“Kam bere nje sezon te mire te Parma por me Interin ka qene cdo gje ndryshe. Diference shume e madhe.”

“Pas shpines time eshte nje staf qe na ndihmon shume dite pas dite. Bejme gjithcka cfare na kerkon tranjeri, kerkojme qe te praktikojme cdo gje qe ai na meson.”

“Provojme koncepte cdo dite per tu permiresuar. Jam shume i lumtur per paraqitjen time personale por edhe te skuadres: e meritonim kete rezultat.”

“Kemi marre shume kritika nga mediat por edhe per t’ju kunderpergjigjur atyre sherbejne keto gezime.”

“Gjate sezonit kemi pesuar shume sulme, por tani po dime si te korrim rezultate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.