Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

377 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bayern dhe mos-blerja e Perisic nje sezon me pare, Bild zbulon gjithcka: “Ja cfare ndodhi. E cuditshme qe…”

Bayern dhe mos-blerja e Perisic nje sezon me pare, Bild zbulon gjithcka: “Ja cfare ndodhi. E cuditshme qe…”
Inter Club Staff

Ivan Perisic ka kaluar sezonin e shkuar ne huazim te Bayern Munich dhe ka bere nje sezon mjaft te mire.

Pavarsisht se ai kishte munguar ne 12 ndeshje per shkak te nje demtimi, gjithesesi ai arriti te shenonte 8 gola dhe te bente 10 assist.

Por pertej sezonit mjaft te mire, Bayern Munich vendosi te mos e blinte ate pas nje tratative te gjate me Interin.

Dy klubet nuk arriten te binin dakord per termat ekonomike dhe ai u kthye ne Milano edhe pse shume do te kishin dashur ta mbanin atje.

“Ne nje vit ne Munich, Perisic i beri te gjithe qe te dashiroheshin pas tij: shoket e skuadres, tranjerin dhe mbi te gjitha drejtuesit.”

“Por kjo nuk mjaftoi”, shkruan Bild, e cila me pas tregon edhe nje anektode per largimin e anesorit kroat te Interit nga Munich.

“Ka qene Robert Lewandowski lojtari qe ka shperthyer me shume se te tjeret kur ka marre vesh se Bayern nuk do ta blinte Perisic.”

“Humbja e nje lojtari si Perisic ka bere qe Lewandowski te thote me ze te larte se pa Perisic, Bayern do te ishte me i dobet per te luftuar per Champions League vitin tjeter”.

E ne fakt, ashtu ndodhi. Kete vit Bayern u eleminua nga PSG e cila u eleminua me pas edhe vete nga City.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.