Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,023 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bayern Munich ne tribune te shtunen qe kaloi: i vezhguari kryesor Miranda

Bayern Munich ne tribune te shtunen qe kaloi: i vezhguari kryesor Miranda
Inter Club Staff

Jo vetem Mourinho dhe Ronaldo ishin prezent te shtunen ne darke ne San Siro, por edhe Bayern Munich i perfaqesuar nga drejtori teknik i tyre Reschke.

Sipas asaj qe zbulon Goal.com, ai ka vezhguar brazilianin Miranda, i cili bashke me Murillon ka vene ne vendin e duhur mbrojtjen zikalter. Por nuk eshte hera e pare qe Bayern vezhgon me kujdes kapitenin e kombetares Braziliane sepse u be disa muaj qe Bayern dergon vezhguesit e saj.

Bayern Munich ka pasur me te vertete shume probleme ne mbrojtje kete sezon dhe mendohet se Miranda do te jete objektivi kryesor i tyre ne vere per repartin e mbrojtes sepse Miranda perfaqeson per ta tre elemente kryesore per nje mbrojtes te niveleve te larta: eksperience, i sakte dhe shume i forte ne lojen ne ajer.

Nuk mbetet gje tjeter ne keto momente vecese te pritet merkato e veres, por zor se Mancini dhe Interi do te heqin dore nga Miranda i cili cilesohet si lideri i mbrojtjes zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.