Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2021

Scroll to top

Top

669 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Behen konkrete lajmet per Vidal: “Blitz i Ausilio, diskutohet cmimi (30 milion)”.

Behen konkrete lajmet per Vidal: “Blitz i Ausilio, diskutohet cmimi (30 milion)”.
  • On 21/07/2018, 10:30

Kovacic e Paredes jane dy nga emrat e pranishem ne listen e Piero Ausilio per mesfushen zikalter.
Se fundmi po flitet per nje tentative te forte per Arturo Vidal. Kilieni eshte jasht projektit te trajnerit te ri Niko Kovac tek Bayern, dhe largimi i tij nga gjermania eshte gati i sigurt. Kontrata e tij skadon ne 2019 e kjo ben qe cmimi i tij te jete i arritshem.

Inter ka nje tjeter perparesi, Vidal deshiron te kthehet ne Serie A. Duhet pare deshira e Spallettit, nese eshte ai mesfushori qe i mungon mesfushes zikalter.

Corriere dello Sport konfirmon se Ausilio eshte nisur ne nje blitz ne Monaco, ku eshte fotografuar ne aeroport. Ka ndalur per te mare informacione per lojtrin e Bayern, mund te jete edhe Renato Sanches i cili eshte kthyer nga huazimi ne Premier e po kerkon nje destinacion te ri.

Vidal ka shkruar nje mesazh ne rrjetet sociale “Gati per te ardhmen”. Inter ka nje vend ekstrakomunitari te lire. Imagjinoni nje mesfushe Vidal, Brozovic, Nainggolan. Kerkesa e Bayern eshte 30 milion euro. Ausilio do te provoje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.