Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

301 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Belfodil dhe e ardhmja: ne pritje te Interit, deshiron Algjerine

Belfodil dhe e ardhmja: ne pritje te Interit, deshiron Algjerine
Andi Prifti

Jane ditet e zgjidhjes se çeshtjes per Ishak Belfodil, sulmuesin e Parma-s qe tani kane filluar ta konsiderojne si lojtar te Interit. Djaloshi francezo-algjerian, nuk po mendon vetem per skuadren e tij te ardhshme, por dhe per Kombetaren. Ne kete rast, dyshimet jane te pakta: Belfodil do te deshironte nje grumbullim nga ana e vendit te tij te origjines, Algjerise. Kete e ka shpjeguar agjenti i tij George Atangana per mikrofonat e L’Equipe: “Do te luaje me Algjerine, dhe ky mendoj se eshte momenti i duhur per tu grumbulluar. Nese trajneri Vahid Hailihodzic do ta therrase ne Kombetare, sigurisht qe do te pranoje menjehere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.