Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

365 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Belfodil, ja oferta e West Ham : Inter dhe Parma pranojne ! Per Handan…

Belfodil, ja oferta e West Ham : Inter dhe Parma pranojne ! Per Handan…
Donald Elmazi

Gjate programit te merkatos “Speciale Calciomercato”, eksperti i Sky, Gianluca Di Marzio ka komunikuar nje gje te re dhe shume te rendesishme te lidhur me tratativen e sulmuesit te Interit Ishak Belfodil, ne prag te largimit nga klubi zikalter.

Sipas gazetarit te mirenjohur, ne fakt , West Ham, skuadra qe ka treguar me shume interes per djaloshin e vitit 1992 eshte e gatshme te marre te gjithe kartonin e sulmuesit, vetem qe ta marre ne Premier League. Behen te ditura dhe shifrat: anglezet ofrojne 8 milion sterlina( afersisht 11 milion euro) per blerjen e tij, shifer qe do te ndahet me parmen, pronaren tjeter te lojtarit. Kjo shume e vogel mund te zhbllokonte merkaton zikalter. Aspekt i rendesishem, gjithmone sipas Di Marzios eshte qe Interi dhe Parma do te pranojne propozimin hipotetik.

Ne mbyllje, i kushtohet vemendje nje tjeter lojtari qe e con “era” drejt largimit, me pak fjalen mbrojtesin ekstrem Samir Handanovic: mbi lojtarin per momentin nuk ka asnje skenar ne kete drejtim.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.