Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

336 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Belfodil, sot mund te zyrtarizohet. Ceshtja Silvestre dhe kontratat…

Belfodil, sot mund te zyrtarizohet. Ceshtja Silvestre dhe kontratat…
Xhorxh Gellci

Gjithcka po shkon drejt mbylljes ne tratativen Belfodil. Sic raporton Sky Sport 24, sot mund te jete dita e duhur per te zyrtarizuar gjithcka. Cassano do te kaloje tek Parma, ndersa Silvestre nuk ka vendosur akoma. Gjithsesi, kjo nuk eshte pengese per tratativen. Silvestre pritet sot ne zyrat e Interit ku do te takoje Brancen dhe ne fund do i duhet te ktheje nje pergjigje. Nese vendos te mos e pranoje Parmen, per te eshte me e mundur nje e ardhme jashte Italise. Ndersa per te mbyllur tratativen, tek Parma do te shkonte nje lojtar nga te rinjte ne huazim ose do te ngrihej shuma e parave, megjithese mundesia e dyte eshte me pak e mundur.

Per sa i perket kontratave, pritet nje kontrate 3 vjecare me dicka me pak se 2 milion ne sezon dhe bonuse. Ndersa per Belfodil, marreveshje prej 800 mije euro ne sezon plus bonuse.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.