Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bellinazzo: “Inter perpara Milanit. Plusvalencat? Ja pse i ka ende te nevojshme, por…”

Bellinazzo: “Inter perpara Milanit. Plusvalencat? Ja pse i ka ende te nevojshme, por…”
Ardis
  • On 15/11/2018, 18:41

I ftuar ne studion e Sky Sport 24, Marco Bellinazzo ka folur per pronaret e Inter-it dhe Milan-it dhe per ceshtjen e stadiumit. Ky eshte komenti i gazetarit:

“Me ne fund po fillojme te flasim per te ardhmen dhe te arrijne klubet e medha europiane. Inter-i eshte mjaftueshem perpara Milan-it qe ka perjetuar momente shume te sikletshme veren e kaluar”.

SAN SIRO – “Persa i perket Inter-it eshte me e thjeshte te flasesh sesi mund te zvogelosh diferencen dhe besoj qe mbi stadiumin dhe San Siron ne plan te pare eshte shume e rendesishme nga ky kendveshtrim”.

“Flasim per San Siro-n dhe e mendojme si nje kuti qe permban futbollin, ne te vertete projekti do te zgjerohet shume, ajo qe duhet te krijosh nuk eshte thjesht nje stadium por nje qyteze futbollistike”.

“San Siro eshte nje 5 stadiumet monument, keshtu qe te heqesh dore do te ishte nje mekat. Te ndertosh nje stadium per nje nga skuadrat do te thote te besh nje investim te rendesishem prej 400 milione €.

“Eshte shume e qarte per situaten aktuale te Inter-it dhe Milan-it eshte me mire qe te bejne nje investim me te vogel, por mbi nje strukture qe te perjetojne pothuajse vazhdimesine gjate javes. Inter-i dy vite me pare kishte formuluar nje projekt qe parashikonte prishjen e terzo anello-s, nuk e di nese do te jete keshtu”.

“Eshte e nevojshme qe te perfitosh nga eksperiencat me te mira nderkombetare dhe ti pershtatesh ne boten tone, Inter-i dhe Milan-i po fillojne ta bejne nje gje te tille. E gjithe Serie A arketon ne total nga stadiumet pak me shume se 200 milione €, Real Madrid dhe Barcelona secila arketon me shume se 100 milione “.

FAIR PLAY FINANCIAR – “Inter-i e ka kaluar problemin me Fair Play Financiar, ka vetem disa sanksione te vogla por kjo futet ne monitorimin e pergjithshem. Problemi qendron se nese do te kryesh transferime te medha per momentin nuk ka te ardhura te mjaftueshme per ti bere dhe ka nevoje per plusvalenca”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.