Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bellinazzo: “Suning deshiron qe UEFA t’i ofroj me shume liri Interit ne merkato. Ka edhe nje lajm pozitiv…”

Bellinazzo: “Suning deshiron qe UEFA t’i ofroj me shume liri Interit ne merkato. Ka edhe nje lajm pozitiv…”
Bujar Berishaj

Marco Bellinazzo, i ftuar ne studiot e Sky Sport, ka folur per Interin ne vecanti per hyrjen e Suning ne klubin zikater. Keto jane fjalet e tij:

“Takimi per mbylljen e marreveshjes eshte ne fund te muajit kur duhet te ratifikohet akordi, do te rritet kapiteli dhe futja ne keshillin administrativ te disa prej perfaqesuesve te Suning, do te percaktohet gjithashtu edhe programi. Interi duhet te mbyll bilancin ne -30 milione me 30 qershor dhe rezultati do te arrihet. Ky eshte lajmi pozitiv. Suning ne anen tjeter pret qe UEFA t’i jap me shume hapesire ne merkato, por nga anet e UEFA-se ka rezistence per t’i dhene me shume hapesire per te manovruar Interit. Pra duhet pritur deri ne javet e para te korrikut sepse Suning kerkon te kuptoj nese kjo hapesire do te jete ose jo”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.