Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Belotti kunder Icardit: sfide per cmendine. Numrat tregojne se dy sulmuesit…

Belotti kunder Icardit: sfide per cmendine. Numrat tregojne se dy sulmuesit…
Inter Club Staff

Sfida e sotme, ajo ndermjet Torinos dhe Interit do te jete edhe nje duel i hapur i Belottit me Icardin, sepse te dy ata po luftojne me njeri-tjetrin per titullin e kryegolashenuesit te Serie A.

Belotti dhe Icardi jane shume te ngjashem edhe per sa i perket jetes private, te dy jane te martuar, kane femije e jane te perkushtuar, por ndryshimi qendron se njeri eshte shume i apasionuar pas rrjeteve sociale dhe tjetri shume me pak social. Por ajo qe ka rendesi sot, eshte instikti vrastar perpara porte i te dy sulmuesve te rinj. Ata kane numra prej ‘cmendine’, sidomos ne kete kampionat. Belottti, kryegolashenuesi aktual ka shenuar: 9 gola me te djathten, 5 me te majten, 8 me koke. Nje bomber i kompletuar, por punon shume edhe ne fazen pa top e nuk ka shume shenjester nga pika e bardhe e penalltise per te thene te verteten: 3 here i ka humbur kete sezon, por brenda zones se rreptesise eshte nje killer: 21 nga 22 golat jane shenuar ne 16 metrat e fundit. E gjithashtu edhe Icardi ka shenuar vetem nje gol nga 20 golat e tij nga jashte zone: 11 gola i ka shenuar me te djathten, 3 me te majten dhe 6 me koke. Deri dje, Icardi ka qene thjesht nje finalizues. por sot fale Piolit (edhe Mancinit per hir te vertetes), ai eshte nje lojtar skuadre sepse ka dhene edhe shume assist kete sezon. Njeri bomber me cmimin 100 milione euro e tjetri 110 milione (Icardi): e keto numra vlejne vetem per jashte Italise, por nuk jane lajme te mira sepse perpara ofertave te tilla, lojtaret mund te largohen e per skuadrat respektive do te ishte nje humbje shume e madhe. Nderkohe, per sa i perket mesatares se shenimit, Belotti shenon gol cdo 3,72 gjuajtje ndersa Icardi cdo 4,7 gjuajtje.

Image may contain: 3 people, people standing

Foto nga Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.