Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Benevento-Inter, tifozet zikalter zgjedhin lojtarin me te mire ne fushe: “Me shume vota nga te gjithe ka arritur te fitoje…”

Benevento-Inter, tifozet zikalter zgjedhin lojtarin me te mire ne fushe: “Me shume vota nga te gjithe ka arritur te fitoje…”
Inter Club Staff

Tre pike, 5 gola te shenuar, dy traversa te goditura dhe nje loje e bukur plot me emocione per 90 minuta.

Ndeshja e dyte sezonale e Interit qe ishte e vlefshme per javen e pare te Serie A eshte hapur vetem 28 sekonda pasi arbitri vershelleu fillimin e lojes fale golit te Lukaku.

Ky i fundit arriti te shenoje nje dopiete me bluzen zikalter ndersa golat e tjere u shenuan nga Gagliardini, Lautaro Martinez dhe Hakimi.

Nderkohe, FcInter1908.it ka bere nje sondazh ne Twitter me tifozet zikalter per lojtarin me te mire te ndeshjes.

Kete votim e ka fituar… Achraf Hakimi. Lojtari maroken ka arritur te marre me shume vota se gjithe te tjeret.

Kandidatet ishin kater:

Hakimi, autor i golit te pare me bluzen zikalter dhe i assistit te dyte sezonal me 61,7% te votave totale.

Sanchez, protagonist dhe pike referimi me 14 duele totale, 3 gjuajtje dhe 1 assist me 23,1% te votave totale.

Lukaku, autor i nje dopiete qe hapi serine e golave duke u bere keshtu shenuesi me i shpejte ne Serie A qe nga shkurti i 2019 me 8,5% te votave.

Gagliardini, qe pertej golit te shenuar ka goditur nje traverse dhe ka kompletuar 42 pasime ne gjysmefushen kundershtare me 6.7% te votave.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.