Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

438 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Beppe Bergomi flet hapur: “Ja cfare do te thote per Interin te merret nje tranjer si Inzaghi. Ai nuk…”

Beppe Bergomi flet hapur: “Ja cfare do te thote per Interin te merret nje tranjer si Inzaghi. Ai nuk…”
Inter Club Staff

“Te marresh nje tranjer si Simone Inzaghi per Interin do te thote se ka nje shenje vazhdimesie ne te gjithe skuadren.”

Kete mendon Beppe Bergomi i cili eshte intervistuar per Tuttosport dhe ka dhene mendimin e tij per largimin e Antonio Contes.

“Nuk jam aspak i habitur. Une e njoh Antonio Conten dhe ambicien e tij te madhe. Per mua nuk ka vendosur ne momentin e fundit ashtu si u perfol apo u duk ne momentin e pare.”

“Une mendoj se ai e ka marre vendimin e tij muaj me pare. Fitorja e Skudetos nuk ishte e sigurt prandaj edhe rrugetimi nuk ka qene i lehte.

Nderkohe, sipas Bergomit, eshte nje lojtar qe do te ishte perfekt per mesfushen e Interit: Milinkovic-Savic.

“Mua me pelqejne shume lojtaret fizik. Pastaj ai ben edhe gola me koke nga goditjet e lira. Eshte shume i mire.”

“Duke ndryshuar ambientin me pas do te gjente edhe stimuj te tjere per tu rritur dhe per te bere akoma edhe me mire.”

“Per mua do te ishte nje lojtar i rendesishem ku Interi duhet te investoje.”

Mbi merkaton me pas Bergomi thote: “Ka shume lojtare te forte por ka edhe lojtare deciziv dhe Hakimi eshte njeri prej tyre.”

“Mendoj se Inzaghi ka kerkuar lojtare qe vrapojne sepse ne kete skeme, lojtari i peste eshte shume i rendesishem prapa.”

“Zakonisht kush fiton Skudeton perforcohet, por kesaj radhe Interi duhet te permiresohet duke hequr dicka.”

“E rendesishme eshte qe lojtaret te jene me mendje tek Interi sepse mund te bejne ende mire. Kjo duhet thene.”

Mbi Sensi, Barella dhe Bastoni: “Sensi? Po flasim per nje djalosh qe nuk po stervitet dot rregullisht nga demtimet. Nese lendohen 10 lojtare do te thote se eshte nje problem i pergatitjes por nese demtohesh vetem ti, atehere problemi eshte i joti dhe duhet ta zgjidhesh.”

“Me vjen shume keq sepse mua me pelqen. Ai ben qe skuadra te ece. Barella pastaj eshte cilesuar si shume i mire nga te gjithe, eshte nje lojtar i nivelit boteror.”

“Bastoni mendoj se fillimisht nuk do gjeje vend te Italia por per te ardhmen eshte nje lojtar i sigurt. Mbrojtesat jane shum te rendesishem. Ai duhet te gjendet gati kur Mancini ta therrase ne formacion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.