Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

719 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tonali, po cfare 50 milione euro thoni? Ja shifra qe Marotta ka ndermend te ofroje tek Bresica!

Tonali, po cfare 50 milione euro thoni? Ja shifra qe Marotta ka ndermend te ofroje tek Bresica!
Inter Club Staff

Sandro Tonali tek Interi, po, por pa bere asnje cmenduri ne merkato sepse nuk eshte e nevojshme.

Ne keto kohe pandemie, shpenzimet e cmendura duhen lene menjane edhe per nje talent qe ka bere te diskutohet ne te gjithe boten.

Brescia normalisht kerkon shume para per te me ne krye Cellinon, por ai duhet te pranoje ridimensionimin e cmimeve ne te gjithe Europen.

Endrra e Cellinos eshte te perfitoje 50 milione euro nga Tonali, por keto para jane shume larg realitetit qe po perjetohet sot.

“Ne strategjine e administratorit te deleguar Beppe Marotta dhe drejtorit sportiv te Interit, Piero Ausilio, percaktohet qarte se si do te behet investimi per Tonalin.”

“50 milione euro? Po cfare 50 milione euro. Asnjehere. Do te jete nje operacion alla-Barella, ku lojtari do te vije ne huazim me detyrim blerje.”

“Vleresimi i Tonalit sot eshte 30 milione euro pas pandemise dhe 5 milione euro nese Interi tregohet zemergjere per ti paguar si bonuse. Asnje euro me shume.”

“Eshte fiks e njejta strategji qe solli veren e shkuar ne Milano nje talent te rralle si Niccolo Barella.”

“Nje vleresim i larte ky, jo aq i larte sa kerkon Cellino, por i drejte mbi te gjitha duke pare situaten qe po kalon futbolli boteror dhe ai europian.” – e mbyll shkrimin e saj Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.