Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,857 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Berardi deshiron vetem Interin: marreveshja eshte arritur tashme ndermjet Interit dhe lojtarit. Tani…

Berardi deshiron vetem Interin: marreveshja eshte arritur tashme ndermjet Interit dhe lojtarit. Tani…
Inter Club Staff

“Berardi i thote po Interit, do te jete ai blerja e pare. Sassuolo e vlereson tek 40-50 milione eurot: Caprari ne marreveshje?”.

Ky eshte titulli i Corriere dello Sport sot ne faqen e pare qe hedh keshtu bomben: Domenico Berardi do te vishet zikalter. Nje ndjekje e gjate e lojtarit nga klubi milanez, qe per momentin, sipas te perditshmes italiane – mund te perfundojne bashke.

Piero Ausilio, pas takimit me drejtuesit kinez, ka mare ok-n perfundimtar nga ana e lojtarit. Tani do duhet qe te gjendet nje marreveshje me Sassuolon e cila ka bere me dije se kesaj radhe nuk do te beje rezistence. “Domenico eshte nje tifoz i Interit qe i vogel dhe qe ne momentin e pare qe ka pasur interes nga skuadra e zemres ka thene po, entuziast dhe i gatshem te plotesoje endrren e tij me te madhe: te veshe fanellen zikalter ne San Siro – lexohet -. Veren e kaluar ai anulloi kalimin tek Juventusi qe deshironte te vinte ne zbatim klauzolen e blerjes prej 30 milione euro qe kishte me Sassuolon, por Domenico i kishte idete e qarta: per Juventusin nuk donte t’ja dinte, ne zemren e tij dhe ne mendjen e tij ishte vetem nje kalim tek Interi. E keshtu Juventusi deshtoi pas refuzimit te lojtarit dhe Squinzi e hoqi nga merkato pasi refuzoi keta te fundit. Juventusit nga ana e saj nuk i pelqeu qe lojtari i tha jo, dhe vendosi te mos rikthehej me ne gare per te. Nderkohe Interi nuk i ka nderprere mardheniet ne asnje moment me lojtarin, dhe raportet kane qene shume te mira qe ne fillim e keshtu Ausilio ka mare dakordesine e lojtarit per nje kalim tek Inteir ne vere. Tani do duhet qe te gjendet nje marreveshje me Sassuolon, sepse mbi lojtarin jane hedhur ne sulm Atletico Madrid dhe Liverpool, por Berardi i eshte premtuar Interit dhe qe dikush ta beje te ndryshoje ide nuk do te jete e thjeshte. Te mos harrojme precedentin e 2016.”

Per momentin, Sassuolo e vlereson lojtarin 40-50 milione euro, por Suning e quan kete cmim te larte dhe jo real, sidomos pas nje viti te mbushur plit me demtime. Do te kete nevoje per negociata. Ne marreveshje, sipas Corriere dello Sport, mund te futen lojtare te tjere: sidomos Gianluca Caprari. E kujdes edhe per Lorenzo Pellegrini, talenti tjeter qe aq shume i pelqen Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.