Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

840 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Berardi-Inter, zikalterit ofrojne 25 milione. Sassuolo deshiron ta mbaj por lojtari ka fjalen e fundit

Bujar Berishaj

Me 28 qershor futja ne klub e Suning do te behet ne menyre zyrtare, atehere kur do te mbahet edhe mbledhja e Keshillit Administrativ

Por nderkohe jane bere disa operacione ne merkato. Eshte bere nje tentative per Vazquez te Palermos. Kinezet kane ofruar rreth 25 milione per klubin dhe 10 milione per lojtarin i cili fillimisht do te luante nje vit ne Kine e pastaj do te vinte te Interi ne veren e ardhshme por lojtari ka refuzuar duke bere qe marreveshja te deshtoj edhe pse Zamparini kishte pranuar.

Suning ka dhene edhe driten e gjelber per te bere nje oferte per Berardin. 25 milione euro per Sassuolon nje kontrate pese vjecare per lojtarin me tre milione ne sezon. Deshira sot eshte Domenico Berardi por nese gjithcka shkon keq atehere Candreva mund te kthehet ne orbite. Eshte e qarte qe ka raporte mes Juves dhe Sassuolos, por me kete oferte zikalterit synojne te bindin edhe lojtarin qe do te ishte embleme e merkatos se pare te pronareve te rinje. Sassuolo synon te mbaj Berardin, por fjala e fundit do te jete e sulmuesit. Dhe Inter deshiron te pres…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.