Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

407 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi, cfare po ndodh? “Vini e me thoni te gjithe se Interi duhet te fitoje kampionatin: perse nuk e thoni kete…”

Bergomi, cfare po ndodh? “Vini e me thoni te gjithe se Interi duhet te fitoje kampionatin: perse nuk e thoni kete…”
Inter Club Staff

Ish-mbrojtsi i Interit, Beppe Bergomi ka folur perseri per Sky Calcio Club edhe diten e djeshme pas humbjes se Interit ne shtepine e Sampdorias.

Ai eshte shprehur shume kritik kohet e fundit me Interin, por cuditerisht dje pas ndeshjes se zikalterve eshte kapur me te pranishmit per te mbrojtur skuadren zikalter.

“Duhet ti bejme edhe Interit komplimente sot. Ka humbur ndeshjen por nuk e meritonte aspak ta humbiste ndeshjen.”

“Me i miri ne fushe ka qene Audero, portieri i Sampdorias. Por mendoj se kampionati do te vendoset pikerisht ne ndeshjet kur skuadrat do te luajne pa lojtaret e tyre me te mire.”

“Interi sot ka pesuar disa situata te lehta. Eshte me pak e bukur per tu pare si loje se Milani, por Interi krijon shume raste.”

“Barella ka shkaktuar nje penallti qe mund te evitohej. Ai eshte si Vidal, eshte nje lojtar qe ne zonen e rreptesise nuk ndalet.”

“Duhet ti heqim pergjegjesite nga Interi, se shoh qe te gjithe thoni se Interi duhet te fitoje me patjeter dhe kur nuk fiton Interi eshte nje katastrofe.”

“Vini e me thoni te gjithe se Interi duhet te fitoje kampionatin: perse nuk e thoni kete per skuadrat e tjera?”

“Pse ja veme gjithe kete presion Interit? Juve, Napoli dhe Milan kane nje skuader me te mire se ata. Nese nuk fitohet kampionati nga Interi, do te thote se ata nuk eshte se kane deshtuar.”

“Por nese te tjerat nuk fitojne, nuk flasin njesoj si kur humbet Interi. Me Spallettin Interi ska shkuar kurre dot deri ne fund te kampionatit duke luftuar per titullin. Me Conten ka ndodhur, ai eshte nej vlere e shtuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.