Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

171 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi: “Inter, ne Bergamo paraqitje jo bindese. Per dallim nga Torino…”

Bergomi: “Inter, ne Bergamo paraqitje jo bindese. Per dallim nga Torino…”
Bujar Berishaj

Nga studiot e Sky Calcio Club, Beppe Bergomi ka analizuar keshtu barazimin e se shtunes te Interit kunder Atalantas.

“Paraqitja nuk ka qene bindese, pavaresisht rasteve per gol. Ne krahasim me Torinon ka qene nje hap prapa”.

“Spalletti mund te rreshtonte nje mbrojtje me kater, duke mbajtur Joao Cancelo prapa, por kundershtari e ka detyruar te ndyshoj modul dhe ne ate pike nuk eshte e lehte te gjesh ekuilibrin”.

“Atalanta te sulmon menjehre, eshte nje skuader e mire ne mbyllje. Ka mbajtur nje ritem te larte, Interi fillimisht nuk ka qene shume mire, sidomos kur Skriniar ka luajtur ne te djathte te qendres, me D’Ambrosio nga ana tjeter”.

“Kur jane nderruar pozicionet atehere gjerat kane shkuar me mire. Por nese Interi do te kishte pesuar gol dhe te shkonte ne disavantazh atehere mendoj qe zikalterit veshtire se do e rekuperonin ndeshjen”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.