Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

376 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi keshillon Interin: “Nese do te isha ne vendin e Marottes, ja ke lojar do te blija menjehere!”

Bergomi keshillon Interin: “Nese do te isha ne vendin e Marottes, ja ke lojar do te blija menjehere!”
Inter Club Staff

I pyetur per mikrofoant e “Calciomercato – L’Originale” ku ai ishte edhe prezent diten e djeshme ne Sky Sport, Beppe Bergomi ka folur per Interin dhe merkaton zikalter.

Ai e ka nisur mendimin e tij me largimin e mundshem te Radja Nainggolan qe eshte edhe afer rikthimit te Cagliari me titull perfundimtar.

“Radja Nainggolan? Ne mesfushe Interi ka shume lojtare dhe te dielen per kete fakt pashe jo pak konfuzion.”

“Eshte e vertete qe mund te thuash se skuadra ka fituar fale zevendesimeve, por kam pare duke luajtur njerez qe jane ne merkato.”

“Nje tratative per mua qe po behet ne menyren e duhur, duke qene se Interi po perfiton lojtare te rinj dhe interesant nga Cagliari.”

“Marcos Alonso? Nese do te isha ne vendin e Marottes, ai eshte lojtari qe do e merrja direkt pa e menduar dy here.”

“Une nuk e shikoj Kolarov titullar te ky Inter. Nuk e di, por nuk me bind. Ndersa spanjolli ne krahun e majte ka luajtur gjithmone.”

Ne fund, ai tregon nje prapaskene per fundin e karrieres se tij: “E lashe futbollin kur tek Interi erdhi Lippi.”

“Kam kaluar te gjithe karrieren time te Interi dhe nuk e shikoja veten ne asnje klub tjeter. Te vetmen pendese e kam se pas Interit kam refuzuar oferten e Gordon Strachan qe me donte te Coventry.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.