Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

1,434 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi: “Marotta po largohet nga Juve? Une e di arsyen se pse. Ai kishte frike kur…”

Bergomi: “Marotta po largohet nga Juve? Une e di arsyen se pse. Ai kishte frike kur…”
Inter Club Staff

Beppe Bergomi ka folur per Sky gjate Sky Calcio Calcio Club ku ka dhene mendimin e tij edhe per Beppe Marotta dhe largimi ne tij nga Juventusi. 

Kjo eshte nje ceshtje qe ka bere te diskutohet jo pak keto dite ne ambjentin zikalter ku drejtuesi bardhezi shikohet si nje drejtues i ardhshem i Interit.

Disa media te ndryshme te shkruara kane dite qe kane ngritur hipotezen per nje kalim ne Milano te Marottes dhe sot Tuttosport shkoi deri aty ku tregoi se tashme Steven Zhang eshte ne kontakt te vazhdueshem me ate per detyren e re.

Por kjo nuk eshte e vetmja pikepyetje ne kete histori por shume po pyesin veten se si Juventusi po ndahet me nje nga drejtuesit me te afte te futbollit italian.

Per kete ceshtje ka dhene mendimin e tij Bergomi qe ka thene:

“Marotta eshte nje drejtues shume i madh, nder me te zotet ne Serie A.”

“Por une mendoj se e di se pse ai po largohet nga Juventusi, kam nje bindje personale.”

“Kur ai bleu Dybala per 40 milione euro nga Pelermo, dridhej nga frika. Ai thoshte gjithmone ne ate kohe ‘shpresojme te shkoje gjithcka mire…’ sepse kishte frike nga ai investim.”

“Ja pse Ronaldo eshte fajtori mendoj. Mbase nuk donte qe Cristiano Ronaldo te blihej per ato shifra qe vjen 38 vjec tek Juventusi me nje kontrate prej 4 vitesh.”

“Mbase nuk i pelqente si operacion nga ana ekonomike: dy vitete e para e amortizon por me pas cfare?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.