Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi: “Me ardhjen e Milito dalin jashte Icardi dhe Belfodil?Jua shpjegoj une”

Bergomi: “Me ardhjen e Milito dalin jashte Icardi dhe Belfodil?Jua shpjegoj une”
Andi Prifti

Po kur Diego Milito te kthehet ne 100%? Kete pyetje e bejne shume sepse ne ate dite – fatkeqesisht – mund te reduktohen hapesirat per te rinjte Icardi dhe Belfodil. Giuseppe Bergomi e shpjegon kete nga pikepamja e tij: “Une mendoj se duke punuar me kampione te medhenj mund te vjedhesh disa sekrete, por djemte e vitit te lindjes ’92 ose ’93 mendoj se duhet te luajne. Vetem fusha mund t’i rrise ata, duke i perballur me te tjeret. dhe ne varesi te ndeshjeve lojtari formohet. Eshte dhe aspekti psikologjik. Ne stervitje i kam pare mire, por ne ndeshje kane humbur. Me hyrjen e Milito, dy te rinjte do kene nje gjysme hapesire me pak: qe ketu deri ne janar do behen llogarite per mundesite qe kane pasur, dhe nese Milito eshte mire dhe jep siguri, duhet menduar per nje dalje te drejte“, lexohet ne Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.