Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

360 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi, pse kaq i ashper me Eriksen? “Po sikur t’ju them se ai e pason shpejt topin vetem sepse ka…”

Bergomi, pse kaq i ashper me Eriksen? “Po sikur t’ju them se ai e pason shpejt topin vetem sepse ka…”
Inter Club Staff

Beppe Bergomi aprovon rolin e ri te Christian Eriksen ne vendin e Brozovic, por vazhdon te jete i ashper ne drejtim te tij.

Ish-kapiteni i Interit, i cili ka folur si zakonisht per emisionin Club te Sky Sport, eshte ndalur perseri te fantazisti danez i Interit.

“Eriksen? Mire. Eshte per tu pare me kundeshtare te tjere ne ate rol, sepse perpara nje dite kishte perballe Beneventon.”

“Te shohim cfare mund te beje ai me kundershtare qe e sulmojne me shume. Por duhet nenvizuar dicka: ai ka ngjitur shkalle ne hirarkine e Interit.”

“Ai me perpara ne keto ndeshje nuk luante kurre. Tani i luan. Ne kete menyre, ai mund te beje Brozovic te pushoje. Por mund te jete edhe me deciziv me Interin ne kete faze te dyte.”

Bergomi me pas ka shtuar: “Nuk mendoj se do te luaje nga minuta e pare me Juventusin, edhe pse tani eshte nje mundesi me shume per Interin nga stoli.”

“Pasimet e shpejta me nje te prekur? Po sikur t’ju them se ai ka frike ta mbaje topin dhe e pason me te paren per te mos rrezikuar.”

“Ai mbase nuk ndihet i sigurt ne ate rol qe nuk eshte i tiji dhe prandaj i ben…”

Nderkohe Beppe Bergomi ben mire te kujtohet se po flet per nje lojtar me nje eksperience te konsiderueshme dhe jo per nje lojtar te Primaveres qe ka frike te luaje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.