Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

806 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi shume i qarte: “Duhet te pranojme dicka te gjithe per Marotten dhe Ausilion: ata kane…”

Bergomi shume i qarte: “Duhet te pranojme dicka te gjithe per Marotten dhe Ausilion: ata kane…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, edhe Beppe Bergomi ka dashur te jape nje mendim per Interin dhe per drejtuesit zikalter per sa i perket merkatos.

“Sot per sot, duhet thene dhe duhet pranuar pa asnje tifo: merkaton me te mire e ka bere Interi ne Itali. Nuk ka dyshime”.

“Vullneti ishte qe te jepej per Inzaghin nje skuader e gatshme dhe pothuajse perfundimtare qe ne diten e pare te grumbullimit dhe keshtu po ndodh”.

“Marotta dhe Ausilio e kane arritur objektivin qe kishin vene. Jo vetem kane marre titullare, por edhe alternativa cilesore per titullaret”.

“Mkhitaryan dhe Asllani, edhe pse mediatikisht nuk godasin njesoj si Lukaku apo Dybala, kompletojne nje skuader”.

“Lukaku komentohet vete pastaj, per menyren si erdhi dhe per ate qe ofron per Interin, sinqerisht komentohet vete kjo goditje”.

“Tani duhet te kuptojme cfare do te ndodhe me shitjet, kjo eshte e rendesishme. Sepse e dime se mund te kete nje largim”.

“Lukaku eshte nje lojtar qe te shkaterron, ne Itali te sposton si skuader dhe Inzaghi enderronte ta mbante qe viti ne kaluar. Skriniar? Une adhuroj lojtare qe krijojne nje identitet: sllovaku eshte nje prej tyre. Do me vinte keq po te largohej, por drejtuesit po bejne nje pune te mrekullueshme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.