Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

250 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi tregohet i pameshirshem ndaj Eriksen: “Ai nuk eshte nje kampion. Eriksen eshte nje Gabigol sepse…”

Bergomi tregohet i pameshirshem ndaj Eriksen: “Ai nuk eshte nje kampion. Eriksen eshte nje Gabigol sepse…”
Inter Club Staff

Prezent ne Club te Sky Sport, diten e djeshme, ashtu si zakonisht ka qene i ftuar edhe Beppe Bergomi, ish-kapiten dhe lojtar i Interit.

Ai eshte treguar i pameshirshem me Christian Eriksen edhe njehere tjeter duke hedhur nje lum me kritika ne drejtim te tij.

Sipas Bergomit, Eriksen nuk eshte nje kampion, por eshte nje kopje e Gabigol te skuadra e Interit.

Nderkohe, keto kane qene fjalet e tij: “Eriksen eshte nje argument i humbur per mua. Ne vleresimin teknik te lojtarit une nuk kam ndryshuar mendim qe dien e pare.”

“Une nuk e quaj nje kampion. Eshte nje lojtar i mire, nuk eshte adapt per futbollin tone dhe per menyren se si luan Conte.”

“Por tifozit interist ja kane prezantuar si nje lojtar i madh qe duhet te ndryshonte fatin e skuadres prandaj ata e kane te veshtire ta pranojne.”

“Edhe per Gabigol ne gjashte muajt e pare askush nuk e kuptonte pse nuk luante. Une te keto 3-5 minutat e lojes nuk dua te futem.”

“Ne historine e Interit, Eriksen peshon po aq shume sa Gabigol: nje gabim ishte braziliani dhe nje gabim eshte edhe danezi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.