Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

707 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bernard, Interi deshiron ta bleje por braziliani ‘lajthit’: Ja kerkesat e tij te cmendura per rrogen

Bernard, Interi deshiron ta bleje por braziliani ‘lajthit’: Ja kerkesat e tij te cmendura per rrogen
Inter Club Staff

Braziliani i Shakthar eshte nje nga profilet e ndjekur nga afer nga Ausilio per sezonin e ardhshem.

Nder lojtaret qe po ndiqen me afer nga Interi per sezonin e ardhshem eshte edhe sulmuesi i krahut te Sahkthar Donetsk, Bernard.

Braziliani ka nje kontrate qe skadon ne qershor dhe do te largohet me parameter zero, pasi e ka bere tashme me dije dhe publikisht qe nuk deshiron te rinovoje kontraten me klubin e tij aktual.

Por kerkesat e Bernard me sa duket jane te cmendura: 4 milione euro ne sezon plus komisionet e larta.

Nje investim teper i rendesishem dhe me kosto te larte, edhe pse ai do te jete me parameter zero.

Ky eshte motivi se pse Interi nuk ka levizur ende ne menyre konkrete per lojtarin, edhe pse profili i brazilianit pelqehet shume.

Ne fakt, tek ai ishin syte e Ausilios te marten ne Olimpico me drejtorin sportiv zikalter qe qendroi ne Rome edhe diten e djeshme, mbase per ndonje takim tketer.

Interi ka pasur disa komunikime me Bernard dhe kerkesat per nje rroge te majme kane qene gjithmone prezente. Per momentin Interi thjesht e pelqen lojtarin, por asgje konkrete.

Bernard eshte nje lojtar brazilian me pashaporte spanjolle. Ai ka lindur me 8 shtator 1992, dhe luan si sulmues i majte. Vleren ne merkato aktualisht sipas Transfermarkt.de e ka rreth 15 milione euro. Bernard pervec Interit, pelqehet shume edhe nga disa klube ne Gjermani por edhe nga Napoli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.