Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 10, 2020

Scroll to top

Top

270 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin: “Do te rifilloje Serie A? Ka dicka shume te rendesishme qe nuk na e kane thene.”

Biasin: “Do te rifilloje Serie A? Ka dicka shume te rendesishme qe nuk na e kane thene.”
Inter Club Staff

Ne editorialin e tij per TMW, Fabrizio Biasin eshte rikthyer te flase per fatet e futbollit italian. 

Keto kane qene disa nga fjalet e tij: “Eshte cdo gje gati, do te rifillojme. Oh, na kane thene keshtu. Po provohet te pakten, eshte gjeja e mire dhe e drejte.”

“Pra, me te vertete qe nje tentative duhet te behet se ka me miliona e miliona arsye (ne euro) per ta tentuar kete gje. Vetem se duhet futur logjika ne gjithe kete diskutim.”

“Per momentin ama, logjika eshte nga ana tjeter. Mbi te gjitha duke lexuar edhe rilexuar protokollin e famshem per te “rinisur” gjithcka.”

“Na kane thene se nese nje lojtar do te dale pozitiv, do te futet ne izolament dhe shoket e tij do te monitorohen ashtu si duhet.”

“Po, ok, ne rregull, ata e kane shkruar me bukur po kuptimi ai eshte. Por a eshte dicka qe mund te behet? Dicka faktike?”

“Te pakten tete klube nga njezet (lajm i djeshem) nuk jane dakort me kete gje. Na kane bere te kuptojme qe cdo klub duhet te beje analizat e veta dhe te ratifikoje kete protokoll e te pershtatet totalisht me modalitetin e karantines.”

“Te gjitha keto shpenzime ne kurriz te klubeve dhe detyrimi per te bere tampona sikur te mos kishte nje te neserme.”

“Sa klube jane ne gjendje nga keto per te mbajtur kete hap? Sepse, nje fakt eshte se pergjigja eshte “shume pak klube”.”

“Na kane thene shume gjera per rifillimin e Serie A, por nuk na kane thene dicka te rendesishme.”

“Cfare do i ndodhe lojtarit X ne rast se vret gjurin dhe eshte ne karantine ne qendren stervitore? E dergon te klinika me afert? Jo nuk mundesh.”

“E dergon te klinika me e specializuar? Jo nuk mundesh. E le ne qender stervitore te sherohet vete? Sipas protokollit, do behet keshtu. E kuptoni? Boh.”

“Pra, na thone se do te rifilloje Serie A? Ka dicka shume te rendesishme qe nuk na e kane thene. E me kete, edhe shume gjera te tjera.”

Keto kane qene fjalet shume te ashpra te Fabrizio Biasin qe keshtu eshte shprehur shume i ashper ne drejtim te Federates qe ben sikur ka menduar gjithcka por ne te vertete ka shume gjera qe nuk jane menduar aspak mire.

Nderkohe qe ata mendojne se si duhet te rifilloje cdo gje normalisht dhe me shpejtesi, nga ana tjeter jane shume klube qe kane veshtiresi te medha per tu rikthyer. Nuk eshte me vetem nje ceshtje deshire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.