Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin, fjale te mrekullueshme per Inzaghin: “Po ndodh dicka e padrejte: askush nuk po pranon faktin se ai…”

Biasin, fjale te mrekullueshme per Inzaghin: “Po ndodh dicka e padrejte: askush nuk po pranon faktin se ai…”
Inter Club Staff

Me sa duket, Fabrizio Biasin, gazetari i njohur i Libero, ka dashur te dale publikish pro Inzaghit per momentin qe po kalon Interi.

Sipas tij, Simone Inzaghit nuk po i njihet nje merite shume e madhe ne kete fillim sezoni dhe qe nuk ishte aspak e sigurt kur ai mori detyren.

“Ok, ne rregull, Inzaghi nuk eshte Guardiola, por pertej cdo limiti te treguar, ai deri me tani ka bere nje pune te shkelqyer.”

“Ka pasur ndonje limit me “ekuilibrin” e skuadres se Interit, mbi te gjitha ne finalet e ndeshjeve, por jo ndonje gje e madhe.”

“Ajo qe askush nuk po e thote eshte se Interi i tij ka pasur gjithmone sjelljen e duhur sa here eshte kerkuar.”

“Sa here Interi luan po shohim nje futboll modern dhe te kenaqshem per syte. Personalisht mua si tifoz kjo gje me kenaq shume.”

“Por nje gje tjeter qe askush nuk e thote eshte se te kishim nje Inter te tille sot nuk ishte aspak e sigurt ne fillim te sezonit dhe kjo eshte nje merite qe i duhet njohur tranjerit.”

“Simone Inzaghi tek Interi po e tregon se eshte rritur shume te Lazio dhe se e ka merituar nje shans te tille me nje klub si Inter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.