Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Nuk i kuptoj disa kur thone Marotta i duhet Interit. Seriozisht? Po pse? Ne kete moment…”

“Nuk i kuptoj disa kur thone Marotta i duhet Interit. Seriozisht? Po pse? Ne kete moment…”
Ardis
  • On 10/10/2018, 16:34

Mbas largimit nga Juventus, shume zera qarkullojne persa i perket te ardhmes se drejtuesit Beppe Marotta.

Midis shume mundesive per ish drejtuesin bardhezi ekziston edhe hipoteza qe ti bashkohet Interit. Mbi kete ceshtje ka ndaluar per te folur edhe gazetari i “Libero”, Fabrizio Biasin:

Marotta eshte nje drejtues i madh, por supozimi eshte i gabuar: eshte krijuar nje ide e tipit se “Inter-i duhet absolutisht te shfrytezoje rastin” pa konsideruar faktin qe shoqeria po funksion (mire) edhe keshtu.”

“Ne kete moment nuk i kuptoj keto zera, sepse seriozisht drejtimi i klubit po funksionon ne menyren e duhur.”

“Gjithesesi Marotta nuk mund te merret “per te inatosur dike tjeter”, do te bashkohet me Inter-in, “vetem nese duhet”.

Pertej asaj qe thote Biasin, Marotta tek Interi ne kete moment eshte me shume se nje sugjerim i thjeshte.

Ne fillim u mendua se ishte nje thashethem si te shumtit neper mediat sportive, por fjalet e drejtuesve te Juventusit, shkrimet e njepasnjeshme te Tuttosport dhe fjalet e Morattit tregojne se Marotta mund te perfundoje vertete tek Interi.

Edhe pse ne kete moment nuk ka siguri, por te shumte jane ata ne Itali nga bota e futbollit qe do te vinin bast per kete.

Marotta tek Interi? Do te na duhet te presim edhe pak per ta marre vesh saktesisht.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.