Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

839 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin nuk i beson syve: “Icardi nuk eshte ambicioz, por interist. Une po cmendem sepse per here te pare kemi nje qe do fanellen.”

Inter Club Staff

Fabrizio Biasin ka folur per Top Calcio 24 dhe eshte kthyer tek tema Mauro Icardi sic shpesh ka ndodhur nga ana e tij keto dite. 

Ai eshte nje gazetar qe eshte shume pro-Icardit ne te gjithe kete histori por Biasin ne te njejten kohe eshte edhe nje tifoz shume i madh i Interit.

“Me perjashtim te ndonje mrekullie ne sekondat e fundit, Icardi do te qendroje tek Interi. Sanchez ne fund ne do e marim dhe madje karakteristikat nuk jane fiks ashtu si i pelqejne Contes, por nuk besoj se mund te ankohet per nje sulmues te nje niveli si Sanchez.”

“Eshte e qarte nderkohe qe Icardi duhet te shkoje diku tjeter, nuk mund te shikojme ne kete menyre nje sulmues qe ka bere 130 gola ne Serie A.”

“Ndoshta nese do te ishte perdorur nje menyre tjeter ne drejtim te tij, Icardi do te kishte ikur diku tjeter tani dhe do te kishte sjelle ne shtepine e Interit plor 70 milione euro.”

“Icardi nuk deshiron te krijoje nje problem per Interin. Icardi deshiron te luaje tek Interi dhe nuk e ka kuptuar qe nuk do e fusin me ne loje.”

“Jemi perpara dickaje te pakiptimte sepse eshte lojtari i pare ne histori qe deshiron te qendroje ne skuader dhe te luaje me ate skuader edhe pse i ka kunder te gjithe.”

“Eshte jo logjike dhe jo dicka e mire per lojtarin por edhe per klubin por eshte hera e pare qe shikon nje njeri kaq te lidhur me Interin dhe ne e kthejme ne dicka te shemtuar ate.”

“Conte? Nese do te varej vetem nga Conte, ai do e kishte marre direkt ne skuader. Conte dhe Icardi kane folur shume here, por vendimi eshte i klubit.”

“Eshte vera e katert qe ju them se Icardi deshiron te qendroje tek Interi. Nuk eshte ambicioz por eshte nje lojtar qe deshiron te rrije me cdo kusht tek Interi. Nuk eshte ambicioz? Jo, sepse eshte interist.”

“Ne po arrijme ta quajme me te keqin nga te gjithe dike qe per 10 vite ka treguar se eshte shume i lidhur me bluzen. Me te vertete qe po cmendem me kte histori.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.