Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

567 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet Lukaku: “Cfare nate si interist. Ja pse mendoj se Conte eshte tranjeri perfekt per mua.”

Flet Lukaku: “Cfare nate si interist. Ja pse mendoj se Conte eshte tranjeri perfekt per mua.”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku arrin te jape ndihmen e tij ne derbin e sapo fituar nga Interi sot. 

Ka qene pikerisht goli i belgut ai qe ka vulosur fatin e sfides sepse Interi ne ate moment kaloi ne avantazh te dyfishte.

Goli i pare ishte shenuar nga Brozovic ne minuta e para te pjeses se dyte. Por le te rikthehemi tek njeri prej protagonisteve, sepse Lukaku ka qene i pari qe ka folur per mikrofonat e DAZN.

Keto kane qene fjalet e tij: “Cfare fitore. Cfare emocionesh. Nje ndeshje shume e bukur dhe e madhe nga te gjithe djemte.”

“Perqafimi me Antonio Conten? Raporti me te eshte shume i forte, eshte nej tranjer qe me ndihmon shume. Mendoj se eshte tranjeri perfekt sepse ne moshen time 26 vjecare dua nje tranjer qe me jep motivime dhe une jam shume i lumtur qe jam ketu me te ne kete skuader.”

“Jam shume i lumtur sa nuk di ta pershkruar per kete ndeshje sot sepse ishte shume e rendesishme te jepnim kete pergjigje.”

“Te merkuren ama kemi nje ndeshje te forte tjeter ndaj Lazios, duhet te luftojme per te marre maksimumin. Por sot jam i lumtur per tre piket.”

“Sot na shkoi mire por per kampionatin ka kohe per te diskutuar, jo tani.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.