Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

295 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin shume i trishtuar: “Shitja e Icardit nje gje e mire per te gjithe, pervec dikujt…”

Biasin shume i trishtuar: “Shitja e Icardit nje gje e mire per te gjithe, pervec dikujt…”
Inter Club Staff

Interi dhe PSG kane arritur marreveshjen maksimale per Mauro Icardin qe do te behet keshtu ne oret e ardhshme nje lojtar i Paris Saint Germain.

Francezet kane arritur te marrin nje ulje (skonto) ne krahasim me 70 milione eurot e rene dakort ne gushtin e 2019.

Gjithesesi, pertej kesaj, Interi do te beje nje maksi-plusvalence sepse ne buxhet Icardi peshon shume pak.

Por per kete largim nuk ka munguar as komenti i Fabrizio Biasin, nje gazetar shume afer Interit dhe teper i afeksionuar me Mauro Icardin.

“Interi ka arritur te beje nje plusvalence te madhe. Po, kjo eshte shume e vertete dhe askush nuk e mohon dot.”

“Paris Saint Germain ja ka dale qe te marre ne shtepi nje sulmues te madh per nje shifer te mire per hir te vertetes.”

“Icardi shkon nderkohe te fitoje me shume, rreth dyfishin e asaj qe merrte tek Interi. Nje marreveshje e mire per te gjithe pak a shume.”

“Por nga kjo te gjithe duhet te heq nje budalla si vetja ime qe vazhdon te afeksionohet me lojtaret dhe i imagjinon gjithmone ata ne skuadren e zemres.”

“Do e perseris prape kete gabim me siguri ne te ardhmen. Nuk kam cfare bej…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.