Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

638 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin: “Spalletti po ben rolin e budallait. Ausilio? Me Marotten do jete ceshtje e nderlidhjes”

Biasin: “Spalletti po ben rolin e budallait. Ausilio? Me Marotten do jete ceshtje e nderlidhjes”
Ardis
  • On 06/11/2018, 19:48

Ne artikullin e tij per TuttoMercatoWeb, Fabrizio Biasin ka lavderuar punen e kryer nga Luciano Spalletti: “Te gjithe thonin ‘kujdes ju ne Milano’! Ai eshte i cmendur!” dhe, perkundrazi, per momentin duket shume iluminuese qe arriti te aktivizoje mekanizmin virtuoz tipik te klubeve te medha, ose ndryshe “kemi nje ekip me 20 lojtare, ti shfrytezojme te gjithe”.

Spalletti po ben nje pune madheshtore, dhe mese e qarte se eshte vetem fillimi. Piero Ausilio ka krijuar nje grup te cmuar: nuk eshte thjesht nje ceshtje e lojtareve te forte, por ceshtje e “nderlidhjes” (ekonomike dhe teknike)”.

“Ka arritur ta realizoje ne kushte te veshtira, nen regjimin e Fair Play Financial (per ate qe beson dhe e respekton) dhe ja ka arritur me se miri. Ne periudhen afatshurter/afatmesme do te filloje te punoje me Marotta-n, edhe ne kete rast do jete nje ceshtje e nderlidhjes, ne kete rast “mendore” dhe “logjike”.

“Por kjo eshte e ardhmja: e tashmja eshte Inter-Barcelona, nje ndeshje qe nje vit me pare do ta etiketonim “e papershtatshme per tu luajtur” dhe sot, perkundrazi, eshte e veshtire por jo e pamundur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.