Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

392 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin zbulon: “A e dini cfare do te ndodhte nese sot do vinte dikush per te blere Interin? Zhang…”

Biasin zbulon: “A e dini cfare do te ndodhte nese sot do vinte dikush per te blere Interin? Zhang…”
Inter Club Staff

Me sa duket deklaratat e Steven Zhang sot per La Gazzetta dello Sport jane kthyer tema e dites neper rrjetet sociale ne Itali.

Kryesisht tifozet e Interit por edhe mediat i kane komentuar ne menyre te ndryshme ato qe presidenti i Interit ka thene.

Ai ne nje fare menyre ka konfirmuar ate qe dihej tashme prej ditesh: Interi per qendrueshmeri financiare duhet te dale me nje plusvalence nga kjo merkato.

Kjo kishte shume kohe qe qarkullonte ne ambjentet sportive ne Itali, por nje konfirmim nga presidenti nuk kishte ardhur ende.

Gjithesesi, Fabrizio Biasin ka dashur qe te flase per kete ceshtje dhe ka kundershtuar ata qe jane kthyer kunder Zhang.

“Intervista e Zhang eshte nje surprize vetem per ata qe ne 12 muajt e fundit kane jetuar ne planetin Pluton e jo ne planetin Toke.”

“Per ata qe thone ‘shite Interin pra’, ju them dicka: nese sot do te vinte dikusht per te blere Interin dhe Zhang do e shiste, politika do te ishte identike.”

“Kurse dhe kujdesu per bilancin. Po flasim per nje strategji qe ekziston ne shumicen e klubeve ne Europe. Por ka nga ata qe duan te bejne sikur nuk shikojne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.