Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,307 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin zbulon gjithcka: “Inter, momente tensioni te drejtuesit. Donin te mbyllnin per Bremer por kane pare…”

Biasin zbulon gjithcka: “Inter, momente tensioni te drejtuesit. Donin te mbyllnin per Bremer por kane pare…”
Inter Club Staff

Ne nje telefonate gjate dites se djeshme ne nje emision te Telelombardia, Fabrizio Biasin ka treguar te gjithe “hidherimin” e Interit pasi ka pare qe te deshtoje pista Bremer.

“Tifozet e Interit jane te nevrikosur sepse kjo ishte nje goditje qe zikalterit kishin programuar prej shume muajsh”.

“Marreveshja me lojtarin ishte arritur qe ne janar. Inter kishte programuar sezonin e saj te ardhshem me mbrojtesin me te mire te sezonit te kaluar ne skuader”.

“E ne fund e pa veten qe te mundej ne merkato per kete lojtar pikerisht nga rivali numer nje i Interit dhe i Milanit per Scudetton”.

“E kuptoj edhe nevrikosjen e tifozeve te Interit, por edhe te drejtuesve. Asnje nuk eshte shume i lumtur ne kete moment”.

“Madje drejtuesit kane qene shume te tensionuar per te gjitha gjerat qe ndodhen. Ka pasur nje vonese te pabesueshem, qe sipas meje, eshte marre edhe shume e mireqene marreveshja verbale me lojtarin”.

“Juventusi perfitoi duke i dhene me shume para Torinos dhe me shume para lojtarit. E per 1,5 milione euro lojtari zgjodhi Juventusin”.

“Marotta dhe Ausilio do e kishin mbyllur me shume deshire Bremer direkt pas 5 goditjeve te para sepse kishin dakordesine me lojtarin, por i eshte thene qe te provonin per kete goditje pasi te behej nje shitje”.

“Mund te perdoreshin parate e Skriniar apo te Pinamontit, apo te dikujt tjeter, nuk kishte rendesi. Por askush nuk u larguar.”

“Nderkohe Juventusi pati fatin e madh qe shiti De Ligt dhe kishte nje mal me para per te mundur konkurencen”.

“Mbase ishte momenti per te besuar me shume te drejtuesit. Pronaret duhet te kishin me shume besim mendoj”.

“Nese keta drejtues kane bere Interin qe te fitonte vjet 170 milione euro ne merkato dhe te thone ‘le te marrim Bremer dhe me pas do mendojme ne per shitjet”, atehere besoi ata dhe leri te punojne”.

“Nderkohe, filozofia e ‘shesim njehere, pastaj bejme goditjen’ ka derguar Interin ne nje objektiv te deshtuar”.

“E gjitha kjo histori ka sjelle qe Marotta dhe Ausilio te jene me vonese te lojtari dhe te humbet nje lojtar me prespektive te madhe”.

“Ndonjehere nuk ka pakt qe mban perpara disa milioneve me shume. As me klubet dhe as me lojtaret e ky eshte treguesi me i mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.